Тасевски: Пак вето за ЕУ. Гледате ли ќурки едни тачевски какви мега будали сте. Ем квислинзи ем глупи?

Ете го вистинското лице на Бугарите. Па така. Покажете се да ве видат сите. Сте ги замрзнале односите си нас. Пак вето за ЕУ. Одлично. Никогаш да не ги одмрзнете.

Само штета што пак покурнази излеговте од квислинзине на Таче со кои муљавте. Пак ги заебавате.

Место да биде обратно, Таче и Стево да покажат кичма да ве замрзнат, вие не замрзнавте. Значи Пак ние криви за бугарското вето.

Гледате ли ќурки едни тачевски какви мега будали сте. Ем квислинзи ем глупи.

Вие требаше да прекинете секаков контакт со Бугарите штом почнаа да не понижуваат и клеветат, а не да се гушкате со кај си љубави.

(фејсбук статус на Сашо Тасевски)

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа