„СИ ГО МРАЗЕВ ТЕЛОТО, ЈАС НОСЕВ ЃАВОЛ, МОРАВ ДА АБОРТИРАМ“: Застрашувачка исповед на жена која забременила со Хју Хефнер

Застрашувачката исповед на жената на која славниот Плејбој и доби дете на 19 години ги остави без зборови сите кои читаа низ што поминала покрај Хју Хефнер.

„ГО ЗГРАДЕВ ТЕЛОТО, ЈАС НОСЕВ ЃАВОЛ, МОРАВ ДА АБОРТИРАМ“: Застрашувачка исповед на жена која забременила со Хју Хефнер

Морничава исповед на жена на која роди познатиот Плејбој, Фото: МАНИК (NYC) / Splash / Profimedia

Близначките Кариса и Кристина Шенон се вселиле во вилата на Плејбој во 2008 година, главно поради забава и за да се појават во реалити серијата „Девојките од соседството“, не знаејќи што ќе им се случи на сите во таа прекрасна зграда. Имено, сестрите биле последните „зајачици“ на Хју Хефнер , а со него биле во врска 18 месеци.

Поминаа 13 години откако ги прекинаа сите врски со Хефнер, кој оттогаш почина, и собраа храброст да ги откријат ужасните работи со кои се соочуваа.

Кариса Шенон
фото: Ентони / вести од брегот на Пацификот / Профимедија

Кариса Шенон откри дека имала незаштитен секс со Хефнер на нејзиниот 19-ти роденден. Во една прилика останала во друга состојба со 83-годишниот прв човек на Плејбој, но никогаш не му дала до знаење, туку направила се за да абортира тајно, бидејќи верувала дека носи „ѓавол“ во нејзиниот стомак . И дознала дека носи бебе сосема случајно – преку рутински тест на крвта пред операцијата на градите во 2009 година, која ја финансирал Хју.

– Со никој друг немав односи, а можеше да биде само неговото бебе. Сакав да го решам што е можно поскоро. Не сакав таа да дознае и никогаш не го стори тоа. Телото ми се гади и се чувствував како вонземјанин да ми е во стомакот, како ѓаволот да е во мене. Не сакав никој да знае дека носам дете на 83-годишен старец – изјави Шенон за Sunday Mirror.

Кариса Шенон
фото: Andy Fossum / Shutterstock Editorial / Profimedia

Близнаците го измамиле обезбедувањето и наместо во трговскиот центар, тие заминале директно во клиниката каде што бил извршен абортусот.

– Најдов клиника во Лос Анџелес. Не’ остави обезбедувањето на Хеф во трговскиот центар, се преправавме дека одиме на шопинг, а потоа му се јавив на мојот пријател да не земе. Успеавме да го чуваме во тајност – опишала Кариса.

Близнаците денес имаат 33 години, а биле принудени да спијат со Хефнер. Тие се впуштале во незаштитен групен секс и бил вклучен многу алкохол.

Кариса Шенон
фото: Жозефин Сантос / вести од брегот на Пацификот / Profimedia

Тие не се сеќаваа на Хефнер со задоволство и велеа дека тој има „црна душа“ и дека многу девојки кои се занимавале со него потоа страдале од бројни психички проблеми и морале да одат на советување . Тие, исто така, истакнаа дека биле среќни кога дознале дека Хеф умрел бидејќи ниту една друга жена нема да мора да помине низ она што тие го направиле.

-Кога умре Хеф, дел од нас беше тажен, но друг дел мислеше – ок, добро, нема повеќе жени да бидат уништени како што тој не уништи. Мислев дека Плејбој е едно големо семејство, а сега сум свесна дека тоа е култ – изјавила Кристина.

Исто така, таа додаде дека морале да молчат за неговите строги правила.

– Хеф се однесуваше како да нè поседува. Ако ги прекршивме неговите правила, шест телохранители ќе не вовлекоа во соба и ќе не пуштат надвор. Тој го нарече „Апсење на ХМФ “, по неговите иницијали. Тој следеше ранливи млади девојки како нас. Понуди ти го светот, а потоа те држи заробена во сопствената куќа, која беше како некој вид златен затвор.

Кариса Шенон
фото: Allstar Picture Library / Alamy / Profimedia

На почетокот Кариси изгледаше како многу моќен човек.

– Само што наполнивме 18 години и бевме наивни. Се сеќавам дека беше многу шармантен и фин. Со својата црвена наметка носеше свилени пижами и влечки. Тој беше како крал во замок – тој беше толку моќен . Тој ќе ми рече: „Еј, сакаш да дојдеш да седнеш до мене?“ Можевме да видиме како другите девојки веднаш ќе бидат љубоморни – се присетила Кариса, нагласувајќи дека морале да го нарекуваат „тато“.

Хју Хефнер ги одвел во клуб за нивниот 19-ти роденден, каде што консумирале многу алкохол, а подоцна и дрога.

– Ни купи алкохол иако во Америка не смееја да го консумираат на помлади од 21 година. Кога се вративме, Кендра не праша за пушењето трева во неговата соба. Но, кога влеговме во неговата соба, Кендра излезе и бевме навистина нервозни. Хеф го забележа ова и рече – зошто не се пресоблечеш во нешто поудобно? Извади неколку италијански свилени пижами и ги облековме. Потоа извади неколку апчиња за коњи. Тоа беше метаквалон што често го консумираше, открија сестрите.

1 / 8 ФОТО: ЏУЛИЈАН МАКЕЈ / РЕДАКЦИЈА НА SHUTTERSTOCK / PROFIMEDIA

Кариса додаде дека Хефнер ги допирал кога пилулата стапила во сила.

– Рече дека лекот ќе ни помогне со анксиозноста. Пушевме трева. Отпрвин ни студи, но по некое време апчињата почнаа да делуваат и ни се завртеа. Постојано повторуваше: „Љубов моја, љубов моја…“ и не галеше додека лежевме на страна . Рече дека го викаме „тато“. Беше скоро пет часот наутро кога се вративме во нашата соба таа прва вечер, и тогаш се договоривме дека тој е ѓаволот. Има темна душа и ќе оди во пеколот“, изјавиле сестрите за Mirror.

Тие планираат да го тужат Плејбој за емоционална вознемиреност и траума.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа