„СЕ РАДУВАТЕ НА БРЕМЕНОСТА НА ДЕВОЈКАТА КОЈА  ИМА 14 ГОДИНИ, А ТОЈ 29 години“ го распнуваат братот Теодора Џехверовиќ на Твитер.

Братот на Теодора Џехверовиќ пред речиси една година се ожени со својата ученичка која ја заведе на 15 години, а сега чекаат дете.

„ЈА ОЧЕКУВАТЕ БРЕМЕНОСТА НА ДЕВОЈКАТА КОЈА ОВДЕ ИМАЛ 14 ГОДИНИ, А ТОЈ 29 години“ ја распнуваат братката Теодора Џехверовиќ на Твитер.

Братот на нашата пејачка чека дете со ученичка која ја завел на 15 години, Фото: Принтскрин/инстаграм

Родениот брат на пејачката Теодора Џехверовиќ се најде во центарот на скандал кој пред неколку години го пренесоа сите медиуми. Имено, Сава Џехверовиќ работел како професор по француски јазик во училиштето во кое учела Андријана Кадар, која тогаш имала 14 години.

И никој не можеше ни да замисли дека меѓу нив ќе се роди голема љубов, која ги победи сите предци и конечно беше крунисана со брак.

Парот неодамна објави дека чека девојче, а набрзо се најдоа на мета на критики на социјалната мрежа Твитер, поради нивната разлика во години, но и фотографија која е направена на самиот почеток на нивната врска.

„ Преслатко, само што со нетрпение ја чекаш бременоста на девојка која е дотерана, која овде имаше 14 години, а тој 29, која ДЕНЕС има само 21 година, а мозокот се развива до 25 години, па има уште 4 години додека не созрее, а вака тој скокаше од радост затоа што подобро е девојката да молчи“, е еден од коментарите кои се појавија на Твитер со нивната заедничка фотографија.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа