Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ потсети дека Абдиовски е во бегство десет дена, бегалецот му стави „лајк“ на постот

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски тврди дека добил „допаѓање“ или „лајк“ на Фејсбук од Нафи Абдиовски – осуденикот од затворот во Шуто Оризари за кого Стоилковски утринава на прес-конференција рече дека е во бегство повеќе од 10 дена.

„Па има ли поголем срам за државата!? Човекот за кого денеска држев прес- конференција дека избегал од затвор, ми става „ЛАЈК” на статуси, од слобода и во бегство! Сокол одма оставка! Оливер одма оставка! Ужас!“, напишал Стоилковски на Фејсбук и постирал слика од  лајкот.

Според Стоилковски, осуденикот Нафи Абдиовски бил „чест гостин во Владата на СДС, со еден убав албум фотографии во прегратки со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, првиот вицепремиер Артан Груби, во премиерскиот кабинет на Зоран Заев, фотографиии со претседателот на Собрание, фотографија со Стево Пендаровски“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа