ФОТОГРАФИЈАТА КОЈА ПРЕДИЗВИКА ХАОС! На неа таа има 14, тој 29, тој и бил ПРОФЕСОР! Снаата и братот на Јехва се УНИШТЕНИ на нет поради ШОК врската

ФОТОГРАФИЈАТА КОЈА ПРЕДИЗВИКА ХАОС!  На неа таа има 14, тој 29, тој и бил ПРОФЕСОР!  Снаата и братот на Јехва се УНИШТЕНИ на нет поради ШОК врската

Сава Џехверовиќ , братот на пејачката Теодора Џехверовиќ , е оженет со инфлуенсерката Адријана Кадар, а кога ја започнале врската имала 14 години . Неодамна ја објавија среќната вест дека чекаат девојче, а сега се на мета на критики од твитерџиите поради нивната разлика во години, но и нивната заедничка фотографија која е направена на почетокот на нивната врска.

– Преслатко, само што се радуваш на бременост на девојка која е дотерана, која овде имаше 14 години, а тој 29, која денес има само 21 година, а мозокот се развива до 25 години, па има уште 4 години до созревањето, а вака тој скокна од радост затоа што подобро е девојката да молчи – е еден од коментарите кои предизвикаа вистинска полемика на Твитер.

“Па, нашите баби и мајки се породиле на 15, 16, 17 години. Што им беше? Јас не ги бранам овие две, туку нивната работа. Ако сакаа”, напишал еден корисник на Твитер.

Им недостасуваше се, детство, нормални пораѓања, услови, деца да не раѓаат други деца“, беше одговорот на твитерџиката.

Адријана и Сава решија да ја крстат својата ќерка Доротеа.

– Затоа што таа е иста како тебе „Божји дар“, само малку поинаков распоред на буквите – напишале Адријана и Сава откако откриле дека името на наследничката го избрале по Теодора Џехверовиќ.

– А штом девојките ќе ги именуваат по неговата сестра, само ќе ја оставам оваа слика овде – продолжија да ги нарекуваат на социјалната мрежа.

Сава, да потсетиме, работеше како наставник во училиштето во кое учеше Адријана Кадар, а Гоца во реалното шоу истакна дека семејството на Сава и Адријана денеска ја поддржува нивната врска.

– Сава како ученик предаваше француски во моето училиште, иако никогаш не ме учеше. Фантазирав дека по некоја случајност нашата врска ќе биде возможна во иднина – изјави еднаш Адријана на темата за љубовта на неа и Сава, но немаше поим што чувствува за него.

Сава не останал во училиштето каде што дошол како заменик, па набрзо заминал за Австралија.

Сава Џехверовиќ
ФОТО: ПРИНТСКРИН

Сепак, тој и Адријана набрзо почнале да се допишуваат, а нивната врска се продлабочила низ некои тешки моменти низ кои поминале.

– Адријана беше очигледно заљубена во мене, но умот не ми дозволуваше да се заљубам. Колку повеќе се спротивставував, толку беше посилна врската и во еден момент решив да го слушам своето срце и да не дозволам разумот и општеството да ми го ограничуваат животот – изјавил Сава во една прилика.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа