Пред извесно време излезе петтата сезона од серијата „Круната“ во која централно место се најде името на принцезата Дијана.

Принцезата Дијана го згрози Чарлс со скандалозен чин на 23 декември 1985 година

Обожавателите на кралското семејство буквално ја гледаа серијата со часови и едвај го чекаат следниот дел од кралската сага и нормално како ќе биде претставен контроверзниот инцидент со Лејди Ди.

Најновата ФОТО на принцот Вилијам открива нешто застрашувачко

Токму на тој фон се засили интересот за личноста на покојната принцеза воопшто, а во медиумскиот простор се појавија шокантни снимки од неа. Ќе ви покажеме неколку од нив.

Погледнете ги уникатните фотографии на принцезата Дијана, кои ги оставија Британците без здив, на jenata.blitz.bg