МИСЛАМ ДАЛИ ДА СЕ ПЕРАМ ИЛИ ДА СЕ УБИВАМ! Сопругот на жената која го уби бебето е очаен: Откри што се случило во фаталното лето 2016 година

МИСЛАМ ДАЛИ ДА СЕ ПЕРАМ ИЛИ ДА СЕ УБИВАМ!  Сопругот на жената која го уби бебето е очаен: Откри што се случило во фаталното лето 2016 година

Зоран М.(62), чија сопруга Лидија М. е уапсена по четиридневна потрага поради сомнение дека сама се породила, а потоа го убила новороденчето во 2016 година, за Курир вели дека не знае што да прави со себе.

– Станав утрово и размислувам дали да се измијам или да се убијам! Не можам да се вразумам откако видов дека Лидија прво е бремена, а потоа го уби детето – со треперлив глас вели Зоран М.

Нашиот соговорник додава дека по ова сознание животот му бил уништен.

– Кога го премотувам филмот, таа остана сама во куќата во летото 2016 година, додека со децата отидовме во Мали Пожаревац, каде што имаме куќа. Децата биле на одмор, а таа останала сама. Веројатно се се случило тогаш, бидејќи не можела да се породи во тоалет, а да не биде некој од нас – вели Зоран М. и продолжува:

Земун, бебе, Замрзнувач
ФОТО: ЗОРАНА ЈЕВТИЌ

-Не ни забележав дека е бремена, а камоли дека се породи, а не се однесуваше чудно, колку што се сеќавам кога се вративме од Мали Пожаревац.

Човекот со скршено срце вели дека допрва треба да ги добие резултатите од обдукцијата кои би покажале дали тој е татко на убиеното бебе.

– Навистина ми е тешко, без разлика дали бебето е мое или не. Не ми се верува дека направила нешто такво и живее со тоа – вели нашата соговорничка.

Тој вели дека три години по овој ужасен настан Лидија М. ја родила нивната најмала ќерка.

-Како можеше да направи такво нешто, кога има пет деца.

Да потсетиме , Зоран К. на 19 јануари во стар замрзнувач пронашол тело на новороденче додека го чистел .

– Мајсторот ми рече дека треба целосно да го поправам и да расклопам се за да работи нормално и да може да се поправа. Потоа го видов и телото во кеси и крпа.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа