МАКСО ГРМЕШЕ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК СРЕДЕ АТИНА ПРЕД 80 ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ОД 10 РАЗЛИЧНИ ДРЖАВИ

Ми беше чест да се обратам на Самит на Б40 мрежа на градови од Балканот во Атина на Македонски јазик пред 80 градоначалници од десет држави од Балканскиот регион.
Благодарност за поканата на колегата Бакојанис градоначалник на Атина и иницијаторот за формирање на балканската мрежа на градови колегата Имамоглу градоначалник на Истанбул.
Куманово се приклучува на Б40!

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа