Македонците кои на 4 ти февруари ќе го бранат гробот на Делчев ќе пуштаат само бугари кои се викаат Гоце

Сите Бугари кои се викаат Гоце,слободно можат да дојдат во Македонија на 4ти февруари и да се поклонат на гробот на Нашиот великан…
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа