КАРЛЕУША ШОКИРА СО ПРИЗНАВАЊЕТО НА ШТО ПОТРОШИ МИЛИОНИ: Никој не го очекуваше тоа од неа, само погледнете КОЛКУ ЗАРАБОТУВА

Јелена Карлеуша заработила огромно богатство во текот на кариерата која траела повеќе од три децении, но и не заштедила многу!

КАРЛЕУСА ШОКИРА СО ПРИЗНАВАЊЕТО НА ШТО ПОТРОШИ МИЛИОНИ: Никој не го очекуваше тоа од неа, само погледнете КОЛКУ ЗАРАБОТУВА

На што Јелена Карлеуша потроши милиони?, Фото: Принтскрин Instagram Story / karleusastar

Пејачката Јелена Карлеуша е во центарот на вниманието на јавноста – и поради нејзините настапи и оригинални модни комбинации, како и поради нејзиниот многу интересен приватен живот и позициите за кои цврсто се залага и жестоко ги брани . Не е тајна дека таа ужива во луксуз и дека нејзината гардероба сама вреди огромна сума, но сега конечно откри на што потрошила најмногу.

Имено, Карлеуша за своите концерти наплаќа десетици илјади евра. Огромни суми заработува и преку Инстаграм, само една реклама вреди неколку илјади евра.

А пејачката истакна дека 30 години парите од настапите ги вложува во песни, настапи, скапи спотови и брендирана гардероба.

„Речиси 30 години вложив се во кариерата, па сега одлично заработувам и добро живеам. Дадов огромни суми пари на се што мислев дека е добро за мојата работа. Не се каам ниту за динар, бидејќи Се што е квалитетно има своја цена. Додека другите купуваа недвижнини, јас ги вложив во себе милионите што ги заработив . Така се создава ѕвезда – заклучи Карлеуша.

Јелена откри и кој е нејзиниот клуч за успехот, а во центарот на вниманието е повеќе од три децении и медиумите речиси секојдневно пишуваат за неа.

– Нема успех без квалитет. Исто така, упорноста е важна за повеќедецениско траење во бизнисот. Не можете да пукате на првите пречки на кои ќе наидете, треба да го издржите притисокот. Луѓето кои стануваат кога ќе паднат траат со децении – смета пејачката.

1 / 7 ФОТО: АТА СЛИКИ

Брачната двојка Тошиќ поседува неколку имоти и автомобили, кои во случај на развод би можеле подеднакво да се поделат. Пред 3 години медиумите објавија дека брачната двојка купила вила од Драган Стојковиќ Пикси, која се наоѓа на Дедиња, вредна околу 3 милиони евра, која се уште ја украсуваат додека живеат во луксузен дом во Лисиче Поток. Се шпекулираше и дека одвоил 300.000 евра за вила во Врачар, но парот никогаш јавно не проговорил за имотот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа