АЈДЕ ДА ВИДИМЕ КОЈ КОГО ИЗМИСЛИЛ! Вашингтон Пост во 1903 пишувал дека половина од населението во Бугарија се македонци

May be an image of text

May be an image of text

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа