ЈА СИЛУВАЛЕ НА 17 ГОДИНИ И ОДБИЛА ДА АБОРТИРА: Родила син кој денес е голема СВЕТСКА ЅВЕЗДА, нема да верувате за кого се работи! ФОТО

ЈА СИЛУВАЛЕ НА 17 ГОДИНИ И ОДБИЛА ДА АБОРТИРА: Родила син кој денес е голема СВЕТСКА ЅВЕЗДА, нема да верувате за кого се работи!  ФОТО

Овие детали од животот на многу позната пејачка сигурно не сте ги знаеле! На мајка му не и било лесно, но успеала и денес е горда на својот син .

Имено, Џастин Бибер е тој кој денес има 28 години и од тинејџерска ѕвезда прерасна во докажан професионалец.

Сепак, сето ова немаше да се случи доколку неговата мајка Пети Мелет на 17-годишна возраст не донесеше правилна одлука и одбиеше да абортира.

Пети Мелет, Џастин Бибер
ФОТО: PROFIMEDIA

Пети преживеала сексуална злоупотреба и сите нејзини последици пред бременоста. Чувствувала срам, лична вина за се што и се случило и се обидела да се самоубие. Тоа беше кулминација на долгогодишното страдање, употреба на дрога и алкохолизам. Пети сето тоа го преведе во книга, која стана бестселер на Њујорк Тајмс седум дена по објавувањето. Таа сакаше нејзиното искуство да им помогне на другите.

1 / 4 ФОТО: PRINTSKRIN INSTAGRAM

На 17 години таа беше бремена со Џастин. Ја охрабрувале да абортира, но, вели Мелет, тоа била неприфатлива опција за неа. „Едноставно знаев дека не можам. Знаев само дека морам да го задржам. И да дадам се од себе. Знаете, не знаев како ќе го направам тоа, но едноставно не можев да се откажам“, Мелет. кажа.

Пети Мелет, Џастин Бибер
ФОТО: PROFIMEDIA

Првиот пат кога го слушнала својот син како плаче, вели таа, тоа било музика за нејзините уши. Знае, вели, дека сега звучи лудо, но звучел како да пее.

Останатото е историја, од неговата кариера до брак и ново поглавје во неговиот живот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа