Девојка ги шетала своите миленици, НАПАДНАТА И УБИЕНА ОД ГЛУТНИЦА КУЧИЊА

Jezivo! Devojka šetala ljubimce, napao je čopor pasa i ubio

Осум кучиња се запленети на местото на нападот во Сари, Англија, откако млада жена беше пронајдена мртва во четвртокот.

Напад на куче во СариСе верува дека 28-годишната жена која беше нападната на популарното локално дружење Gravelly Hill во градот Катерхам, шетала неколку кучиња во моментот на нападот. Итната медицинска помош не можела да ја спаси, жената била констатирана смрт на местото на настанот.

 

Напад на куче во СариФОТО: PA IMAGES / ALAMY /

– Ова е трагичен инцидент во кој за жал животот го загуби млада жена. Нашите мисли се со семејството и пријателите. Семејството побара приватност во овој тежок момент – изјави истражителката Џозефин Хорнер.

 

Таа истакна дека специјалистички полициски екипи извршиле форензички работи на местото на настанот и дека областа е повторно отворена за јавноста.

 

– Знам дека овој инцидент предизвика загриженост на локално ниво. Службениците на локалниот тим ќе бидат на терен за да ги уверат жителите дека се безбедни. Истрагата за околностите на овој инцидент продолжува и барам секој што има информации што не разговарал со полицијата да не контактира – изјави Хорнер.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа