(ВИДЕО) АЈДЕ ДА ВИДИМЕ КОЈ КОГО ИЗМИСЛИЛ! ГРЦИТЕ СЕ ДОЈДЕНИ ОД ЕГИПЕД НА МАКЕДОНСКИОТ ПОЛУОСТРОВ…

Петар Поповски – Херодот вели: грците се дојденци, пирати, кратци од Египет доагаат во гратчето Хелеа на Македонскиот полуостров

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа