(ФОТО) Жешка наставничка го покажала зaдникoт пред децата: се појави фотографија учениците останаа воодушевени

Текстот продолжува веднаш после содржината од рекламата.

Додека многумина ја пофалија самоуверената учителка за нејзините модни објави, некои родители сметаа дека облеката е неприфатлива

Наставничка во основно училиште е нападната на интернет затоа што носи тесна облека во училницата која ги истакнува нејзините атрибути.



Наставничката по уметност од Њу Џерси често објавува фотографии од нејзините облеки за училиште на нејзиниот профил на Инстаграм Toy Box Dollz.

„Некои фотографии ја покажуваат наставничката како позира покрај табла во нејзината училница, додека на други се нејзините ученици во училницата, иако нивните лица не се гледаат“, пишува NY Post.

Додека многумина ја пофалија самоуверената учителка за нејзините модни објави, некои родители сметаа дека облеката е неприфатлива.


Наставничката се соочила со реакции од родителите кои на нејзиниот Инстаграм профил изјавиле дека не треба да носи ваква облека покрај малолетници.


„Вие сте во училницата и се фотографирате на Инстаграм кога сте надвор. „Да се ​​прикажуваат фотографии на час со задникот во преден план е многу несоодветно“, вели еден родител. Друг се пошегува: „Таа фотографија едноставно изгледа лудо и ве прави очајни за лајкови“.

Следбениците ја опсипуваа наставничката по уметност со пофалби, пофалувајќи ја нејзината „страст“ за нејзината работа и потсетувајќи ја дека секогаш ќе има такви кои ќе ја мразат.

Една нејзина колешка дури снимила видео во кое ја поддржува учителката и тврди дека критичарите се обидуваат да ја „отпуштат“ оваа убавица од нејзината работа.

„Се обидуваат да ја отпуштат бидејќи е премногу секси“, изјави музичарот Џозеф Антонио Картагена во видеото на YouTube. „Таа е премногу убава. Има премногу облини“, додаде тој.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа