СТЕГНАТА БАБА (64) ПОКАЖА МУСКУЛИ И ГО ШОКИРА СВЕТОТ! Повеќе од 125.000 луѓе гледаат во нејзиниот стомак! НЕЈЗИНИОТ ПРОФИЛ СЕ ВЕЖЛИ (ФОТО)

СТЕГНАТА БАБА (64) ПОКАЖА МУСКУЛИ И ГО ШОКИРА СВЕТОТ!  Повеќе од 125.000 луѓе гледаат во нејзиниот стомак!  НЕЈЗИНИОТ ПРОФИЛ СЕ ВЕЖЛИ (ФОТО)

Австралијката Лесли Максвел (64) е личен тренер и бодибилдер, која го започнала своето фитнес патување во доцните четириесетти години. Тој има повеќе од 30 титули во бодибилдинг, а поради неговото неверојатно тело, има 125.000 следбеници на Инстаграм .

– Сакам вечерни тренинзи, поради нив спијам подобро – напиша Лесли со задоцнета фотографија од теретана.

64-годишната инфлуенсерка често се фотографира во гола облека за вежбање, како хулахопки и спортски градници, за да ги покаже своите мускули Лесли има силни раце и стомачни, а целото тело и е тренирано. Таа често се фотографира на плажа и споделува совети за секој кој сака да започне здрав фитнес живот додека позира во бикини.

– Фантастичен почеток на годината е одлука да го промените вашиот живот на подобро. Тајната е да создадете навика која ќе стане дел од вашиот живот. За да го промените обликот на вашето тело и да го подобрите вашето здравје, пред се би предложила вежбање со тегови – напишала таа со една од фотографиите.

Нејзините следбеници како сунѓери апсорбираат совети како да изгледате одлично и на нејзини години, а патем и оставаат бројни комплименти под нејзините фотографии.

– Прекрасна си, повторно се воодушевувам секогаш кога ќе објавиш нешто – и напишал еден нејзин следбеник.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа