СЕ ЗАКАРАА ВМРОВЦИТЕ ВО БИТОЛА, ЗАМЕНИК ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БИЛ ПИЈАН СЕКОЈ ДЕН

БИТОЛА БАБАМ ДПМНЕ БИТОЛА
Почитувани сопартијци, политичари, МАКЕДОНЦИ!
АПЕЛ !!!
Како граѓанини на Општина Битола, патриоти, симпатизери на ВМРО, засегнати сме да ви ја прикажам реалната слика за дел од членовите на нашето раководство, односно локалната самоуправа.
Бојан Бојкоски – заменик Градоначалник на Општина Битола.
Сакаме да ја обелодениме вистината за владеењето на ваков лик кој им нанесува штета на градот за негови приватни цели.
Првично, Бојан Бојкоски насилно се однесувал во ноќниот клуб Расчекор во Битола на помлади лица во видно алкохолизирана состојба и ја злоупотребувал неговата функција како Заменик Градоначалник, за ова имаме и докази од лица на кои им се заканувал.
Исто така Бојан Бојкоски на ракометен натпревар во Битола бил видно револтиран затоа што не бил примен како во просторот за управата на клубот. Како резултат на ова пред цела сала пцуел по спортската управа и се однесува недолично! Дали ова наликува на функционер од ВМРО-ДПМНЕ?!
Но тој не престанува, Бојан Бојкоски на фудбалски натпревар пред нецели 2 месеци беше иницијатор за насилно однесување и ескалирање на ситуацијата со физичка пресметка на трибината на стадион.
Исто така често можи да се запримети по битолските кафани и ноќни клубови. Во видно алкохолизирана состојба која не му доликува на советник, Заменик Градоначалник и функционер на ВМРО-ДПМНЕ!
Овој проблем првично е испратен токму до вас да бидете запознаени што се случува во Битола, се надеваме на соодветна реакција затоа што ние ја избираме власта како граѓани, поддршката ја имате но сакаме овој проблем да се реши.
Пораката е испратена до вас со цел спречување на рушење на угледот на партијата и пад на рејтингот во Битола! И бараме лицето Бојан Бојковски да биде дисциплинирано, во спротивно ние јавно ќе обелодениме се за истото!
Со почит,
Група симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа