Ајде да видиме кој кого измислил! На стар египетски артефакт се спомнува Македонија, не е ниту грчки ниту римски! в

321
Гробот на Александар Македонски откриен во Египет?May be an image of monument
“Стар Македонски артефакт кои потекнува од Египет!!!
Не е ниту Римски, ниту Грчки.
На што се базираат овие стари артефакти?
Македонија како најстара цивилизација на овие простори, располага со доста богата Античка Историја.
“МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА ОД ИСКОНОТ ДО БЕСКРАЈОТ!!!
Гробот на Александар Македонски откриен во Египет?
May be an image of monument
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа