АЛАРМ ВО МОСКВА?! Руската армија наеднаш поставува МОЌНО ОРУЖЈЕ на покривите на зградите! ГЛЕДАЈТЕ КАКО ГО ДИГААТ ЧУДОВИШТЕТО од 30 ТОНИ

АЛАРМ ВО МОСКВА?!  Руската армија наеднаш поставува МОЌНО ОРУЖЈЕ на покривите на зградите!  ГЛЕДАЈ ГИ ДИГААТ ЧУДОВИШТЕ од 30 ТОНИ

На социјалните мрежи кружат видеа на кои се гледа како руската армија ги поставува системите за противвоздушна одбрана Панцир на покривите на зградите .

На фотографиите може да се издвојат најмалку две места , каде веќе се поставени комплекси за заштита на главниот град од воздушни и ракетни напади – на покривите на Министерството за одбрана и деловниот центар на улица Тетерински бр. 8.

Комплексот Панцир е дизајниран за блиско покривање на цивилни и воени објекти. Тој беше примен во служба на руската армија во 2012 година.

Според воените блогери и новинари, воената команда одлучила да го зајакне воздушниот штит на руската престолнина откако руското разузнавање добило доволно докази за способноста на украинската војска да погоди цели во главниот град на Руската Федерација и дека Киев навистина може да носи од таквите напади.

Интересно е што во зависност од неговата конфигурација, системот за противвоздушна одбрана Pancir-S1 тежи и до 30 тони, а руската армија некако успеа да подигне такви чудовишта.

На една од снимките се гледа огромен кран кој го поставува Панцир на врвот на деловниот центар.

Друг тврди дека системот бил инсталиран на покривот на зградата на руското Министерство за одбрана.

За сето ова засега нема официјални потврди. Претходно, очевидци и медиумите најавија распоредување на системи за воздушна одбрана Тор и Панцир во Суб-Москва.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа