УКРАИНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ПОЛИЦИЈА ЗАГИНА: ДВЕ ДЕЦА и неговиот прв заменик загинаа во хеликоптерска несреќа во близина на градинка (ВИДЕО)

Во регионот на Киев, во Бровари , хеликоптер се урна во близина на градинка , објави шефот на државната администрација на регионот Киев, Алексеј Кулеба.

Во моментот кога хеликоптерот се урна во Бровари, според првичните информации загинале министерот за внатрешни работи на Украина Денис Монастирски и неговиот прв заменик и државен секретар, пренесува РИА Новости .

Денис Монастирски, Денис Монастирски
ФОТО: PAVLO_BAGMUT / UKRINFORM / PROFIMEDIA

Во моментот на падот во хеликоптерот со нив биле и неколку службеници на МВР. Се вели дека вкупно девет лица загинале во авионот.

„Во моментот на трагедијата таму беа деца и вработени во градинката“, рече тој и додаде дека во меѓувреме се евакуирани, пренесува ДВ.

Во несреќата загинаа вкупно 16 лица, меѓу кои две деца.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа