Крмов до Османи: УЧК убиваше цивили и цел еден град го остави без вода, ама кога е врз Македонци можеше и беше оправдано, така Bujar Osmani? Македонија доби неиспровоцирана агресија од Косово, како благодарност за згрижувањето на илјадници бегалци, ама тогаш не беше кршење на меѓународното право. Вашите крокодилски солзи не лажат никого.

УЧК убиваше цивили и цел еден град го остави без вода, ама кога е врз Македонци можеше и беше оправдано, така Bujar Osmani?
Македонија доби неиспровоцирана агресија од Косово, како благодарност за згрижувањето на илјадници бегалци, ама тогаш не беше кршење на меѓународното право.
Вашите крокодилски солзи не лажат никого.
May be an image of 1 person and text that says "„He постои оправдуване ако континуирано се гранатираат цивилни цели. ништо не може да оправда убиване цивили, попречуване на транспорт на вода и храна, отежнуване на работата на хуманитарните конвои. ништо не може да оправда кога деца и бремени жени ce оставени без греене, co недоволно храна, оцени османи. претседавачот на обсе порача дека неиспровоцирана arpecnja e кршене на мегународното право, потенциална закана за регионот, но и извор на страв и несигурност за цел свет. додаде дека организациата ke ги искористи сите механизми и алатки да помогне во напорите да ce стави kpaj на тоа страдане и уништуване."
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа