АЛИ АХМЕТИ: ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ПОМИРИ ДЕКА АЛБАНЦИТЕ НЕ СЕ СТАНАРИ ВО ОВАА ЗЕМЈА ТУКУ ОВА Е И НИВНА ТАТКОВИНА

89

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, придружуван од соработници и денеска ги продолжи средбите и разговорите со граѓаните на општина Гостивар, поточно со оние од Дебрешe, Мирдита, Равенe, Речанe, Вруток и Здуњe. Пред присутните, покрај претседателот Ахмети, се обратија и претседателот на Собранието Талат Џафери, првиот потпретседател на Владата Артан Груби, генералниот секретар на ДУИ Фатон Ахмети, претседателот на огранокот на ДУИ во Гостивар Валдет Џафери и пратеничката Вјолца Латифи Адеми.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа