СТРАШНА СМРТ СТИГНА РУСКИ ВОЈНИЦИ ВО ЗАСИЛНИШТЕ: Кога ги откри украински дрон, следеше КАНОНАДА (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

159Војниците на руската и на украинската страна секојдневно објавуваат десетици видеа од битката, а на социјалните мрежи е објавено видео од уништувањето на позициите на руската армија од страна на украинската артилерија кај Соледар.

Според извештаите, видеото го претставил украински командант со прекар „Унгарецот“, но не е можно да се потврди нејзината автентичност.

На неа се гледа како група руски војници набрзина се засолнуваат во напуштена зграда.

Наскоро ги забележал украински дрон, а потоа има вистинска канонада од украинска страна која изгледа ја уништила руската единица.

На видеото се гледа како еден војник панично бега меѓу ударот на два проектила, додека другите, очигледно, се убиени.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа