Калоѓера со брутална анализа: Македонците се на пат да загубат се!

918Калоѓера: Бугарската елита сака да ја симне Македонија од тронот како  држава - Антропол

Студен аналитички поглед на актуелната состојба и иднината на Република Македонија. Грчката држава и го одзеде името на Република Македонија. Бугарската држава и го одзема историското, етничкото, културното и историското наследство. Државата Албанија (вклучувајќи ги сите нејзини сателити) ја зазема македонската територија. Македонците и Македонките не можат да се обединат. Извлечете свои заклучоци.

Фејсбук статус на професорот Горан Калоѓера

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа

Please disable your adblocker or whitelist this site!