„ИМАВ ИНТИМНИ ВРСКИ 365 ДЕНА ПО РЕД“: Мајката на три деца откри што и се случило и во каква состојба е нејзиното тело

Искуството на жена која имала интимни односи секој ден ќе воодушеви многумина, а таа никогаш нема да ја заборави промената што ја доживеала.

„ИМАВ ИНТИМНИ ВРСКИ 365 ДЕНА ПО РЕД“: Мајката на три деца откри што и се случило и во каква состојба е нејзиното тело

Искуството на жена која имала интимни односи секој ден, Фото: Printscreen Instagram/brittanyherself

Британи Гибонс е британска писателка и мајка на три деца, која донела многу необична и необична одлука. Имено, оваа жена дошла на идеја дека мора да води љубов секој ден во годината.

Писателката истрајала на својата одлука и имала секс 365 дена . Таа детално го опишала своето искуство и открила што ја мотивирало да го направи тоа. Последиците беа позитивни, а таа ги чувствува и денес, а веќе пишувавме што се случува со нашето тело кога долго немаме секс .

Нејзиното признание ви го пренесуваме во целост.

Набргу по третото раѓање излегов од кадата и се погледнав во огледало. Си помислив: „Што прави мајка ми во бањата?“. Од тој момент не сакав да бидам гола. Ги исклучив светлата за време на секс, ги покривав стомакот и градите со облека и чекав маж ми да излезе од собата за да можам да се пресоблечам .

Поминаа години, а не сакајќи да го покажам моето голо тело почна да ме загрижува. Се прашував дали мојот сопруг се сеќава како изгледам гола. Тогаш ми текна дека имаме секс секоја вечер, 365 дена. Дојдов до оваа идеја откако разговарав со пријател кој го правеше истото, секоја вечер.

Отпрвин, идејата за се*су секоја вечер ми звучеше одбивно, но и малку интригантно затоа што ќе ме принуди да го гледам своето голо тело секој ден. Си помислив: „Прекривката ќе се помести во одреден момент и светлата ќе останат запалени“. Иако сакав само да легнам на креветот, да грицкам и да гледам телевизија.

Поминаа месеци и почнав да се радувам на тоа. Имавме секс дури и кога имав менструација. Се*и станаа повеќе од се*и, се разбудија некои чувства. Станавме поромантични, повеќе се допиравме и секое утро страсно се бакнувавме пред да одиме на работа. Нашата врска станува посилна и подобра.

Повторно уживав, уживав во своето тело и конечно престанав да ги кријам своите физички маани. Прифатив дека изгледам онака како што изгледам. За прв пат ми беше поважно да изгледам убаво отколку да го направам мојот стомак порамен.

После една година престанав да носам облека кога не ми требаше и лежерно отидов гола во тоалет. Односот со мојот сопруг и моето тело се промени неверојатно. Сега, по три години, сè уште се гледаме секоја вечер.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа