ВО 90-тите БЕШЕ НАЈПОПУЛАРНАТА ПЕЈАЧКА НА ОВИЕ СРЕДИНИ: Се разведе, се предаде на алкохолот, а потоа се РЕПОРОДИ!

Таа вели дека е благодарна за посетата на Индија, благодарение на која „се симнала на земја“ и сфатила дека „не е ништо посебно“.

ВО 90-тите БЕШЕ НАЈПОПУЛАРНАТА ПЕЈАЧКА НА ОВИЕ СРЕДИНИ: Се разведе, се предаде на алкохолот, а потоа се РЕПОРОДИ!

Фото: Printscreen/youtube/ivana Банфик Ајби

Ивана Банфиќ , која сите најмногу ја паметиме по хит-дуетот „Година“ кој го сними со Дино Мерлин, денес живее далеку од рефлекторите и студиото. Покрај провокативните и впечатливи текстови, оваа пејачка сцената на 90-тите ја одбележа и со невидена естетика и оригинален визуелен идентитет на сцената, а ниту критиките од јавноста не ја спречија дополнително да ги помести границите.

На врвот на нејзината кариера, кога веќе беше крунисана како кралица на „кро денс“ , Ивана се омажи за менаџерот Роберт Магиќ. По 12 години брак, следеше развод, а тоа беше тежок период за Ивана, бидејќи боледуваше од алкохолизам .

Во тој период, Ивана се одлучила за два пата – лекување на зависност и Индија, и би се рекло дека се вратила излечена од двата пата . Индија ја искористи сета своја магија која имаше влијание врз Иван, па пејачката од патувањето се врати препородена.

„Таму се случи мојот личен раст – таа земја целосно ми го уништи егото на разгалената ѕвезда во која полека почнав да се трансформирам – патувањето низ Индија ме спушти на Земјата, сфатив дека не сум ништо посебно, дека не сум дива… .

Добив и научив толку многу, пред се дека може и треба да чекорите низ животот со насмевка на лицето и позитивен став. Ова денес добро ми е познато – јас, која секогаш отворено зборував за естетски зафати, ги зголемував градите и ги отстранував силиконите, сега можам само да му кажам на сопственото тело „прости ми за се што ти направив“, со заклучок дека нешто вакво нешто нема да се повтори.Не би го повторил. Кога ја прифаќате сопствената негативност и маани, го избирате патот на вистината и имате отворено срце полно со љубов кон себе и кон другите, полесно е да живеете без страв“, заклучува Банфиќ за Јуитарњи.

МОЖЕБИ СТЕ ИНТЕРЕСИРАНИ

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа