Чудна снимка од фронтот: Дрон погоди украински војник, тој се израдува (ВИДЕО)

 

За жал, веќе се навикнавме да гледаме се’ повеќе снимки од дронови на воените жаришта во Украина на кои истите испуштаат гранати на војниците по рововите.

Најчесто тие видеа се исклучително потресни и истите имаат трагичен крај.

Но, очигледно дроновите понекогаш се користат и за испорака на далеку понеопасен и помалку експлозивен товар, како на пример тегла со шеќер, на шега коментираат „твитерџиите.

Токму ова го снимија Украинците кога на војниците во рововите им испорачаа нешто за заблажување.

Не е познато каде точно настанало ова видео, а осамна на најпознатиот украински твитер-профил Nexta TV.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа