ТИГРИТЕ НА АРКАНЕ НЕ ГО ЗАБОРАВААТ КОМАНДАНТ! Дојдоа да му оддадат почит на Жељко Ражнатовиќ: Брат, еве браќа и сестри колку сакаш

ARKANOVI TIGROVI NE ZABORAVLJAJU KOMADANTA! Došli da odaju POČAST Željku Ražnatoviću: Brate, evo ti braće i sestara koliko hoćeš

Командантот на српската доброволна гарда Жељко Ражнатовиќ Аркан беше убиен на денешен ден пред точно 23 години во хотелот „Интерконтинентал“.

Стражарите на Жељко Ражнатовиќ Аркан дојдоа да му оддадат почит на починатиот командант. Меѓу нив се: Шицко, Црвко, Воја Чачак, Миљан Вуковиќ како и Љубан Еќим, кој бил еден од командантите на Република Српска во Подриње. Тој беше исклучително близок пријател со покојниот командант.

Палеа свеќи и се присетија на настаните што ги живееле со командантот во вечната куќа на командантот. Некои од нив денеска се сретнаа за прв пат по долги години. Неколку од нив дојдоа и од странство. Ги запалија светците и положија цвеќе на гробот. Се споменуваше и поранешниот играч на Обилиќ, Кузман Бабеу, кој остави голема трага во овој клуб.

Забележан беше и Драгиша Биниќ, кој своевремено играше во тимот на Звезда и ја освои Лигата на шампионите, по што беше директор на ФК „Обилиќ“.

Се очекуваше доаѓањето на Лука Бојовиќ , но како што дознаваме тој не се појавил од легитимни причини.

„Аркан, брат, еве браќа и сестри колку сакаш“, се слушна на гробиштата.

1 / 7 ФОТО: КУРИР

Да потсетиме, според официјалната верзија, Аркан бил застрелан од Добросав Гавриќ со уште двајца соучесници. Соучесници на Гавриќ биле Драган Николиќ и Милан Ѓуричиќ, а нарачателот на убиството никогаш не бил откриен. Аркан беше погребан како Јовандан, на Новите гробишта во Белград, со поздрав и присуство на голем број јавни личности.

Стражарите на Аркан не го забораваат командантот: Дојдоа на гробиштата Ново и запалија свеќи
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа