ТАА Е 47 ГОДИНИ ПОСТАРА ОД НЕГО, А ШТО ЈА ВИДОЛ ВО ГРАДИТЕ, ПАДНАЛ ВРЗ НЕА КАКО покосен: „Таа рече дека ме чека во кревет“

Искуството на маж кој е во врска со 47 години постара жена е филмски, а откри и како се запознале.

ТАА Е 47 ГОДИНИ ПОСТАРА ОД НЕГО, А ШТО ЈА ВИДОЛ ГРАДИТЕ, ПАДНАЛ ВРЗ НЕА КАКО ДА ГО УНИШТИЈА: „Таа рече дека ме чека во кревет“

Искуството на маж кој е во врска со жена 47 години постара од него, Фото: Printscreen Instagram/devaughnfirebornstarchild

Сè почесто сме сведоци на голема разлика во години меѓу љубовните партнери, кои поради тоа често се соочуваат со критики од јавноста, соочени со негативни коментари. Сепак, и покрај злите јазици , многумина веруваат во нивната љубов и прават се за таа да трае.

Вистински доказ за таквата љубов се Кети Џенингс (74) и нејзиното момче Девон Обри (27) кои уживаат во врската без да се грижат за коментари и планираат свадба.

„Се запознавме на интернет и ниту еден од нас не бараше сериозна врска. Наидов на нејзината слика, тоа беше фотографија од нејзиниот клошар. Го прочитав нејзиниот профил и ѝ испратив порака со надеж дека ќе добијам одговор, а таа ми одговори“ , рече Девон. известува Објектив.рс

Девон не се двоумел, туку веднаш го побарал телефонскиот број на Кети, а потоа влегле во длабоки разговори. – „Ја побарав телефонскиот број, таа ми го даде, а потоа малку разговаравме“, рече тој.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа