КОМЕМОРАЦИЈА НА АРКАН НА НОВИ ГРОБИШТА Цеца дојде на гробот на Жељко со ќерката и синот! Вељко не ја прескокнува традицијата и пејачот ги изненади сите

На панихидата дојдоа Светлана Цеца Ражнатовиќ , нејзиниот син Вељко и ќерката Анастасија. Семејството ги поздрави сите насобрани гардисти, положи цвеќе и послужи.

Вељко носел корпа со храна додека неговата сестра носел овал на кој имало и храна. Тие го бакнаа споменикот, запалија свеќи, а владиката Стефан прочита молитва.

1 / 14 ФОТО: КУРИР

Десет минути подоцна пристигнала сестрата на Цеци, Лидија. По читањето на молитвата Цеца и Вељко лично на насобраните им послужија жито, вино, сок, па дури и новинарите.

Првата што го посетила гробот на Жељко била неговата сестра , која запалила свеќа и ставила црвени рози.

Цеца дојде на панихидата
01:32

Цеца дојде на панихидата

Да потсетиме, Аркан беше убиен на 15 јануари 2000 година околу 17 часот во хотелот „Интерконтинентал“ во Белград. Заедно со него се убиени и неговите пријатели и колеги, поранешни вработени во сојузниот СУП, полковник Драган Гариќ и мајор Миленко Мандиќ, кој исто така бил член на гардата на Аркан.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа