КОГА ПРАВЕВМЕ ДЕТЕ ИМАВМЕ САМО ЧИНИЈА И ВИЛУШКА! Познатиот актер живее со сопругата во СЕЛО: никогаш не сме ја виделе поради ОВА!

Актерот Ненад Јездиќ се истакна во серијата „Корени“ каде го глумеше слугата на Толо Дачиќ, кој знае да и биде неверен на сопругата. Се разбира, тоа е само улога, во реалниот живот сè е поинаку.

– Кога кажав „да“, дали во црква, пред сведоци, во општината, се сеќавам на мојата прва мисла: „Сега потрудете се ова ваше „да“ никогаш да не се оцрни“. Да бидам витез, да бидам чесен, сите жени ги држам до мене како малку вода на дланка… Тоа е нешто по што се водам – ​​објасни Ненад Јездиќ во едно интервју.

И навистина, неговата движечка сила е семејството, сопругата и четирите деца со кои живее на село. Меѓутоа, неговата сопруга Сара Јездиќ не сака да се експонира во јавноста, а Ненад еднаш откри и зошто.

ФОТО: ДРАГАН КАДИЌ

– Не сака да ја спомнувам ниту по статусот што го ужива во нашиот брак, а камоли да го кажам нејзиното име. Таа сум јас во оваа приказна, а јас сум таа. Тоа е суштината на брачниот живот – изјави во една прилика Ненад Јездиќ.

Добро живее од село и земјоделство, но, како што рече во претходните интервјуа, не било секогаш така.

Ненад Јездиќ
ФОТО: НЕМАЊА НИКОЛИЌ

– Кога јас и сопругата го добивме првото дете, кога се венчавме и го започнавме семејниот живот, имавме една чинија и една вилушка. Таа виљушката, а јас чиниите… или обратно, што и да е. Поентата е во тоа што го сакавме сето тоа и верувавме во тоа. Мора да веруваш. Не можете да почувствувате љубов ако не верувате. И важно е да го почувствувате тоа, бидејќи сите задоволства доаѓаат од исполнувањето на човекот со љубов кон ближниот и од љубовта што ја добива од ближниот. Луѓето се ужасно наклонети само да уживаат. Особено младите луѓе. Така вели – легни и јади те. Не може. Не функционира, не се случува. Мора да се работи и да се создава – изјави Ненад Јездиќ во едно интервју.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа