Каракамишева: Зошто Џамбаски не е прогласен за persona non grata во Македонија?

30Зошто европратеникот од Бугарија, Ангел Џамбаски, не е прогласен за persona non grata во Македонија?, прашува професорката Тања Каракамишева по денешниот скандал за време на одбележувањето на годишнината од смртта на Мара Бунева, каде Џамбаски го навреди целиот македонски народ и државата нарекувајќи ја „бугарска Македонија“!

 

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа