БАБА ВО 7. ДЕЦЕНИЈА САКА ДА РАДИ ДЕТЕ 37 ГОДИНИ ПОМАЛО МОМЧЕ: Во коментарите се распнаа луѓето – „Може да е твојот ВНУК“

88

Жена во 7-мата деценија сака да роди дете на 37 години помладо момче, по што наишла на лавина гнев.

Жена во седмата деценија сака да роди 37 години помладо момче, Фото: Принтскрин TikTok/oliver6060Откако Ширли Мркен (61) и Куран (24) објавија дека сакаат да основаат семејство и да добијат дете, на социјалните мрежи предизвикаа лавина гнев. Инаку, Ширли веќе има седум возрасни деца и дури 17 внуци, а сега сака уште едно дете со својот 24-годишен сопруг, пишува The Sun.

Овој пар е многу актуелен на социјалните мрежи, а често објавуваат видеа поради кои луѓето се лутат, бидејќи разликата во годините е преголема. Но, и покрај негативните коментари, парот не престанува да ужива во љубовта.

Откако ја објавија својата одлука да станат родители, многумина се запрашаа како би изгледало мајчинството во 60-тите.

Парот често објавува содржини на кои може да се види како разменуваат бакнежи и галење, а и покрај изливот на емоции, многумина тврдат дека Куранот со неа е безбеден за пари, додека други сурово го коментираат изгледот на Шерил, велејќи дека личи на неговата баба.

Видеото во кое парот откри дека планира бебе брзо стана вирално и собра повеќе од 4 милиони прегледи, но многумина не беа воодушевени од нивниот план.

„Нејзините внуци ќе бидат постари од нејзиниот вујко!“, „Може да е твојот внук“ – коментираат корисниците, а друга додава: „Па, најмалото дете и е постаро од сопругот!“

Сепак, тие двајца се свесни за ризикот што со себе го носи бременоста во подоцнежните години и доколку има некакви проблеми „во тој случај сепак ќе мора да најде сурогат мајка или да посвои, што би сакала да го избегне “.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа