Многу проектили летаат кон Украина: 17 носачи на ракети се на небото, во 12 часот се очекува масовен удар врз цели.


Warning: Undefined array key "tag" in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/better-framework/content-injector/bf-content-inject.php on line 473

 

Многу проектили летаат кон Украина: 17 носачи на ракети се на небото, во 12 часот се очекува масовен удар врз цели.
▪️Галејтер Николајева Ким наведува дека 17 руски бомбардери се во воздух, а известуваат и дека руски воени бродови влегле во морето.
Шефот на Черкаси ОВА најави приближување на проектилите до 12 часот.
▪️Во населбата Голошеевски пожар во нестанбен објект. Претходно – како резултат на ракетен напад врз Киев, рече Кличко.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа