Кавадарци: Пациенти чекаат ред – докторите се гоштеваат (ВИДЕО)

twitter sharing button

Додека пациентите чекаат ред за преглед, докторите од општата болница Кавадарци поставиле голема масa и се собрале на гозба.

Вакво видео на социјалните мрежи објави новинарот Фуркан Салиу кое го добил од пациент кој чекал ред.

Додека пациентите чекаат за преглед, директорот ги собрал лекарите на гозба

Ќе повторам по којзнае кој пат…Најголемиот проблем на јавното здравство не се ниту условите, ниту платите, ниту апаратурата.Најголем проблем е тоа што изгубена е човечноста.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа