Жешката Аргентинка „полуде“ по Ѓоковиќ: Му напиша „ТЕ САКАМ НОЛЕ“, а кога тој ја следеше

Новак Ѓоковиќ одлично се забавува во Австралија.Августин Албертарио

Имено, Новак тренираше во теретана во друштво на Диего Шварцман, а не ја пропушти приликата да го имитира Лионел Меси и неговото славно додавање до Вега Вегхорст по елиминацијата на Холанѓаните, што наиде на бура од ентузијазам кај Аргентинците. 

Новак особено ја воодушеви убавата Аргентинка Агустина Албертарио, трофејна хокеарка на трева. Агустина настапува за клубот „Леонас“, а со аргентинската репрезентација го освои сребрениот медал на Олимпијадата во Токио во 2021 година.

Имено, таа прво го „реобјави“ видеото на Новак со Шварцман и напиша „Те сакам“:

Набргу потоа и Новак тргна по неа, што предизвика голем ентузијазам кај Аргентинецот:

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа