(ВИДЕО) ИСКЕШИРАЛА 200.000 евра Јована Јеремиќ за прв пат го покажа новиот стан во Дорќол: „Ќе имам Роберто Кавали плочки и леопард тапет“

Водителката Јована Јеремиќ истакнува дека новиот стан е во стара зграда, но дека планира да го реновира.

.ФОТО: МИТАР МИТРОВИЌ / РИНГИЕР
.

Таа на нашиот тим ја отвори вратата од новокупениот стан и откри како планира да го украси.

– Станот е стара зграда и ќе биде комплетно реновиран. Отсекогаш во животот се водев од енергијата, а овој стан има енергија од милион долари, иако е стар. Со реновирањето овој стан од 54 квадрати ќе ме чини 200.000 евра. Се заработив сама преку мојата работа – истакнува водителката, а потоа открива како се одлучила за овој имот.

.ФОТО: МИТАР МИТРОВИЌ / РИНГИЕР
.

– Во оваа зграда во времето на Јосип Броз Тито живееле еминентни луѓе. Во оваа зграда стан можат да имаат големи политичари, функционери, дипломати, а не секој. Кога го купив, ми беше важно да имам паркинг место бидејќи ова е центарот на Белград. Претходниот сопственик е жена која беше најпознатиот хемичар во времето на Тито. Нема да ја именувам, бидејќи сите ќе знаат која е. Ме благослови и ми рече дека сака ќерка ми да биде толку успешна во животот што да ја надмине мајка си на секое поле – забележува Јована за „Супер ТВ“, а потоа го открива и планот за реновирање на станот.

.ФОТО: МИТАР МИТРОВИЌ / РИНГИЕР
.

-Ќе го претворам ходникот во спална соба која ќе биде моја, додека ќерка ми Леа ќе биде во собата спроти улицата. Не ми треба голема кујна, па од шпајз ќе направам соба во која ќе ставам фрижидер и разни кујнски елементи, само да правам здрави оброци. Ќе имам големи прозорци да гледам во зградите и да пијам шампањ. Спалната соба ќе биде страсна, сензуална, но и еротска. Здрава еротика, како Моника Белучи кога снима реклама за „Dolce & Gabbana“. Го сакам спојот на шпански и италијански стил. Ќе водам љубов сензуално во новата соба. Сè ќе биде бордо: креветот и ѕидовите, додека од едната страна ќе има тапет од леопард. Сакам се што е екстравагантно. Кога станува збор за љубовта, многу луѓе мислат дека сум доминантен. Сепак, тие грешат. Јас сум некој што заљубениот секогаш сака да биде вистинска жена, а мојот маж да биде крал – вели Јована.

.ФОТО: МИТАР МИТРОВИЌ / РИНГИЕР
.

– Отсекогаш сакав да имам бања со телевизор. Ќе имам топла када со златни славини, а плочките ќе бидат Леопард „Роберто Кавали“. Се ќе комбинирам со најскапиот, златен мермер. Од прозорецот на дневната соба ќе контролирам кој со кого се глупира. И водам евиденција кој вози скапи коли, а кој не. Целата дневна соба ќе биде зелена. Зошто зелено? Привлекува пареа и зелената ми е омилена боја. Земјени тонови, нахакан. Зелени фотелји и двосед, како и големи телевизори од кои ќе ги гледам сите програми на телевизија. Во мојата куќа ќе ги поканам сите луѓе кои ми се важни – заклучи Јована Јеремиќ за „Супер ТВ“.

.ФОТО: МИТАР МИТРОВИЌ / РИНГИЕР
.

СТАНОТ ЌЕ ГО ОПЕМЕТИМ ЗА КОМПЕНЗАЦИЈА

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа