Тасевски: Ве бришат од меморијата на светот како Македонци, збор не кажавте.Ама за кучињава скитници, три дена кукате. Ако вие сте нормални…

Прочитај за: < 1 минутаВе бришат од меморијата на светот како Македонци.
Сакаат јазикот да ви го наречат бугарски, историјата бугарска…
Ви сменија име…
Иднината на вашите деца и потеклото им го сотираат
Плаќате најскапо за храна и струја во Европа.
Збор не кажавте. Солза не пролеавте
Ама за кучињава скитници, три дена кукате.
Ако сте вие нормални, си го сечам…Увото ко Ван Шлог
Ко секта сте бе. Страв да го фати чоек. Џим Џонс, сајантолози, мормони и јеховини сведоци, не можат да се мерат со вас.
Психијатрите треба да засукаат ракави до рамо

(фејсбук статус на Сашо Тасевски)

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа