ПРЕД 19 ВЕК ПОСТОЕЛА САМО МАКЕДОНИЈА, НЕМАЛО ДРУГИ ДРЖАВИ НА БАЛКАНОТ

May be an image of text that says 'има само македонија. нема други држави на балканот пред 19 век. значи нема грција ниту античка, нема бугарија ниту средновековни, нема србија, нема албанија. има само македонија. македонија и македонскиот полуостров се преименувани од цојне во 1808 год во балкан. Macedonia македонија Macedonia'

Македонски Полуостров а не Балкански Полуостров еве и зошто - YouTubeMay be an image of text that says 'има само македонија. нема други држави на балканот пред 19 век. значи нема грција ниту античка, нема бугарија ниту средновековни, нема србија, нема албанија. има само македонија. македонија и македонскиот полуостров се преименувани од цојне во 1808 год во балкан. Macedonia македонија Macedonia'

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа