Триесет и петгодишен Египќанец е уапсен поради киднапирање и силување на 32-годишен бугарски државјанин“, напиша Гркот против Катемерини.

„Според информациите на властите, Африканецот ја киднапирал Бугарката и ја заклучил во стан во централниот дел на главниот град на Грција. Три дена по ред ја терал на секс. Мажот и се заканувал на својата жртва дека ќе ѝ ги повреди децата“, укажаа и медиумите од југот нашата сосетка.

 

„Египјанецот е уапсен откако жената успеала да побегне и да пријави во полиција“, додава весникот.

Утврдено е дека 35-годишникот ја украл личната карта на жртвата.