Овие што имаат жал за кучињата кои напаѓаат луѓе ничим изазвани, а немаат трошка жал за сериозно искасаните луѓе и деца од кучиња, не можам да ги разберам, па тоа ти е

Овие што имаат жал за кучињата кои напаѓаат луѓе ничим изазвани, а немаат трошка жал за сериозно искасаните луѓе и деца од кучиња, не можам да ги разберам, па тоа ти е.
Се трудам со сите сили да ги сфатам, ама стварно се трудам, ама не можам.
Лудилото не би било лудо ако можеш рационално да го објасниш
Мајка ми ко беше искасана од куче пред една година, не знаете какви коментари имав.Па ете кучињата ве осеќаат дека сте лоши, а може ли тебе да те решиме место кучето….
Еј, во Србија кучиња заклаа новинар, само минувал покрај нив. Има ли побрутална смрт од таа? Жена му едвај се спасила.
Деца беа нападнати неколку пати кај нас. Тешки повреди…. Пак сега жена во Струга. Касапаана ја напрајле.
Овие неноемалните се дерат, не се криви кучињата!
А бе дилајли, штом почнале да напаѓаат луѓе и деца што не ги закачаат, се знае што треба да следи. Треба да се чека друга жена или дете да искасапат? Што е важно дали тоа куче имало трауматизирано детство,ако се напаѓа невини луѓе? Треба да го оставиме да напаѓа?
Што не ви е јасно бе?
Кај дедо ми ко мал шарпланинци сум чувал. Јас сакам кучиња будали едни.
Ама почне ли да напаѓа луѓе од чиста мира. Мора да се тргне. Вака или онака. Точка. Нема дискусија.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа