МаАРИЧИЌ МУ СВРТИ ГРБ НА ЗАЕВ? СИТЕ СТОИМЕ ЗАД ТАЧЕ

Во СДСМ немало формален состанок во присуство на Зоран Заев, на кој се дискутирало за уривање на Димитар Ковачевски и широка влада со ВМРО-ДПМНЕ без ДУИ, изјавил вицепремиерот за европски прашања и секретар за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ за „360 Степени“, по написот на Плусинфо дека „Заев подмолно се обидува да го урне Ковачевски“.

Маричиќ смета дека делење на власта со ВМРО-ДПМНЕ, без ДУИ, по брзи избори кои би се случиле напролет, е „нефункционална и непрактична идеја“.

– Мислам дека претседателот Ковачевски ја има целосната поддршка на целото раководство на партијата – изјавил Маричиќ.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа