Жестока битка: снимка од напад на непријателски позиции кај Кремењаја (ВИДЕО 18+)

Жестока битка: снимка од нападот на непријателските позиции кај Кременаја (ВИДЕО 18+) |  Руска пролет

Снимка од брутална битка: нашите ги напаѓаат позициите на непријателот кај Кременаја.

„Вушници“, во шок, викаат „Сопствени!“ и не се откажувајте од оружјето, а тоа завршува трагично за нив.

Пред тоа нашите борци неколку пати им понудија на украинските борци да се предадат.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа