(ВИДЕО) Украински војник од Соледар: Сакавме да го напуштиме Соледар ама овие ѓубриња не фрлија да изгиниме…

83

 видеото може да го погледните на следниот линкВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа