СТРАШНО ВИДЕО! МЕЧКА МАСАКРИРАШЕ РАБОТНИК во ЗОО: Ѕверот го зграпчи кога влезе во кафезот 4 МИНУТИ НЕ МОЖЕА ДА ГО ПОБЕДИАТ!

156

на зоолошката градина во Узбекистан е убиен од кафена мечка .

Вознемирувачкиот момент кога мечка мава работник кој влегол во заграден простор за да го нахрани ѕверот во источниот узбекистански град Андијан бил снимен на камера.

На видеото се гледа како работникот во зоолошката градина одеднаш сфатил дека мечката е веднаш зад него бидејќи портата не била затворена. Исплашениот работник, како што се гледа на видеото, се обидел да го заобиколи предаторот во избезумен обид да дојде до излезот, но мечката го зграпчила.

Работникот се обидел да се одбрани, но мечката била пресилна и веднаш почнала да го кине телото на несреќниот човек.

Ужасните колеги гаѓале со камења, но тоа само го натерало ѕверот да го влече телото на работникот од влезот во отворениот простор на заградата. Двајца работници од зоолошката градина по неколку минути влегле во заградениот простор со долги столбови, но веќе било доцна.

– Од тешките повреди мажот почина на лице место – изјави портпаролот на полицијата во областа Андијана.

Шокантниот напад се случи на 3 јануари.

Обласната полиција покрена кривична постапка поради безбедносни неправилности во зоолошката градина.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа