Хорор! Се обеси 35 годишен татко на три деца

35
Триесет и петгодишен маж синоќа се самоуби со бесење во приградската населба Арадац во Зрењанин.

ФОТО: СНЕЖАНА КРСТИЌ / РИНГИЕР
.Мажот бил пронајден обесен во неговата куќа, а лекарите можеле само да констатираат смрт. Полицијата изврши увид на лице место.

 

Човекот кој си го одзел животот останал со три деца, а останува непознато зошто си го одзел животот.

Инаку, во Зрењанин од почетокот на годинава се случиле уште две самоубиства, пишува Телеграф.рс.

СОС линија за помош за луѓе кои размислуваат за самоубиство

Бројот 0800/309-309, опција 1, е СОС телефон кој работи 24 часа, а на него одговараат експерти за превенција од самоубиства – лекари од Клиниката за психијатриски болести „Д-р Лаза Лазаревиќ“.

Итната психијатрија ги прима пациентите 24 часа без закажан термин, без картичка и без плаќање, а Центарот за ментално здравје прима пациенти без закажување од 9 до 18 часот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа