ТЕЖЕШЕ РЕЧИСИ 400 КГ, НЕ МОЖЕШЕ НИ ДА СЕ КАПА САМА: Кожата и пукна, а потоа доживеа НЕВЕРОЈАТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА

74

Имала 376 килограми и тоа на само 23 години, а потоа решила да ослабе и да си го промени животот од корен.

Како ослабе жена која тежела речиси 400 килограми?, Фото: Prinscreen/youtubeАмбер Рачди, која тежела 376 килограми, станала популарна врз основа на нејзината огромна тежина, а подоцна и на трансформацијата која ја доживеала.

На само 23 години достигнала тежина која и го отежнувала движењето, а вишокот килограми довел до многу здравствени проблеми.

Амбер не се чувствувала прифатена и убава, иако во времето на нејзината прекумерна тежина имала момче кое и било голема поддршка и поттик за слабеење, сепак нејзината желба за храна била посилна.

Прекумерната тежина го отежнуваше движењето на Амбер
Амбер имала потешкотии да се движи поради вишокот килограми Фотографија: Printscreen/yotube

За неа дури и секојдневните работи беа вистинска тортура, како туширање. Имено, и било исклучително тешко да се капе бидејќи салото и се превиткувало и не можела да допре до сите делови од телото. Затоа користела пластични четки. Слегувањето по скалите било невозможно, бидејќи од тежината не можела да си ги види стапалата, па седнала надолу.

Кожата почнала да и пука поради прекумерна изложеност, предизвикувајќи рани и красти, па тогаш сфатила дека мора да промени нешто во животот.

Амбер се пријавила во шоуто „Мојот живот на 300 килограми“, каде и била ветена операција на желудникот под услов прво да ослаби одреден број килограми.

Благодарение на операцијата можела да продолжи кон целта, вежбала и ослабела дури 190 килограми. Со помош на стручен тим од лекари и нутриционисти, но и со сопствени напори таа постигна неверојатен резултат.

Амбер имаше операција на желудникот и ослабе 190 килограми
Амбер имаше операција на стомакот и ослабе 190 килограми фото: printscreen/youtube

Кога животот и се вратил во нормала, конечно направила се што претходно не можела, но тогашниот дечко во тој момент и раскинал. Сепак, таа не се откажала, ниту пак помислила да се врати на храната.

Таа денес е успешна инфлуенсерка која со своите совети им помага на другите да се ослободат од вишокот килограми и да живеат поздрав живот, а како изгледа по слабеењето погледнете во галеријата подолу:

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа