ОМИЛЕНИОТ ПОЈАДОК НА НОВАК ЃОКОВИЌ: Најдобриот тенисер на светот не го започнува денот без овие намирници кои му даваат СИЛА

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ има посебен режим на исхрана, а за појадок сака да јаде една храна.

ОМИЛЕНИОТ ПОЈАДОК НА НОВАК ЃОКОВИЌ: Најдобриот тенисер на светот не го започнува денот без овие намирници кои му даваат СИЛА

Што јаде Новак Ѓоковиќ за појадок?, Фото: Профимедија

Славниот Новак Ѓоковиќ е најдобриот тенисер во светот, а зад неговиот голем успех стојат многу жртви. Сите знаеме дека Ноле е голем професионалец кој се труди да донесе совршенство во сè што прави. За подобри перформанси на своето тело , тој се труди секој ден да јаде што е можно поздрава храна , избалансирани производи кои му даваат сила и леснотија на движење.

Неодамна пишувавме за жената која му готви на Новак и се грижи за неговата исхрана , како и за специјалната диета што ја следеше тенисерот, а сега дознаваме без кои намирници Ноле не го започнува денот и како изгледа неговиот појадок.

Новак Ѓоковиќ
Новак Ѓоковиќ фотографија: BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia

„Мојата омилена храна за појадок е овошјето и зелените смути . Не можам да го започнам денот без тоа“, откри еднаш Новак.

Исто така, Ѓоковиќ откри која храна е клучна за неговото опоравување во периодот на пауза за време на натпреварот.

Новак Ѓоковиќ
Новак Ѓоковиќ фото: Profimedia

„Тенисот е различен спорт од кој било друг бидејќи нема исти физички барања. Во тенисот, мечот може да трае и до пет часа, за време на натпреварите најмногу јадам урми, понекогаш малку банана, но најмногу урми. пијте вода и два различни енергетски пијалаци и тоа е тоа.Верувам во психата, во емоциите“, изјави тенисерот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа