ДОКТОРКАТА ПО 50 ГОДИНИ ИЗГУБИ 45 КГ: Ги сподели 3-те КЛУЧНИ ПРАВИЛА кои ги воведе во нејзиниот ДНЕВЕН РУТИН

62

Докторката која изгубила 45 килограми ги споделила 3-те клучни правила за слабеење кои ги вовела.

Лекарот сподели 3 правила за слабеење, Фото: Printscreen Instagram/doctor.emi



Докторката Еми Хосода откри како успеала да ослабе дури и килограм благодарение на промените кои ги вовела во секојдневниот живот. Таа истакна дека се почнало да се менува откако наполнила 50 години .

Таа на социјалните мрежи сподели неколку важни совети кои ќе ви помогнат да останете во форма и да ја одржите посакуваната тежина. Патем, лекарот е застапник на холистички пристап кон здравјето. Соодветно на тоа, таа развила план кој содржи 3 главни принципи, кои вклучувале елиминација на еден фактор од исхраната.

Три совети за одржување на тежината

1. Бидете внимателни со консумирањето шеќер

Д-р Хосода истакнува дека контролирањето на дневниот внес на шеќер е многу важно, а исто така е многу поважно од броењето на калориите. Важно е количеството шеќер во храната, кое прекумерно предизвикува зголемување на телесната тежина. Исто така, внесот на калории е индивидуална работа и не постои универзален број на калории што треба да ги внесуваме за да изгубиме тежина и да го задржиме.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа