СНАЈПЕРОТ НЕМАШЕ МИЛОСТ: Војникот станува од ровот, пали пура и телефонира ТОА МУ БЕШЕ ПОСЛЕДНО (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

447

Вознемирувачко видео кое се појави на социјалната мрежа Телеграм го покажува моментот кога војник е убиен од снајперски куршум.

Според објавата, станува збор за украински војник кој бил во заседа и застрелан од руски снајперист, но оваа информација не може да се потврди.

На видеото се гледа како војник безгрижно станува од ровот, пуши цигара и зборува на мобилен телефон.

По неколку моменти е погоден и паѓа.

Не се знае дали војникот од видеото преживеал.

Во некои коментари на ова видео стои дека снимката е стара осум години, но ниту за тоа нема потврда.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа